Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?- skuteczne metody

Obecnie wiele kobiet korzysta regularnie z wizyt u kosmetyczki, celem nakładania manicure hybrydowego. Choć w teorii lakiery te nie uszkadzają płytki paznokcia, praktyka pokazuje to wszystko nieco inaczej. Właściwe nakładanie oraz zdejmowanie lakieru hybrydowego, jest oczywiście podstawą. Jednak nawet gdy wszystko jest robione z precyzją i dokładnością, podczas ściągania lakieru na płytce paznokcia zawsze powstają jakieś uszkodzenia. Poza tym jest ona również przesuszana acetonem, mocno piłowana a lakier hybrydowy sprawia, że do płytki nie dostaje się zupełnie nic. Jest ona pokryta grubą warstwą lakieru o stricte chemicznym składzie. Dlatego też od czasu do czasu warto robić sobie przerwę od paznokci wykonywanych tą metodą i je wzmacniać.

Wzmacnianie paznokci olejkiem rycynowym

Olejek rycynowy jest ogólnodostępny a jego niewątpliwym plusem jest to, iż kosztuje zaledwie kilka złotych. By skutecznie zregenerować płytkę paznokcia, warto regularnie go w nią wcierać. Można robić to przykładowo za pomocą patyczka czy też jakiegoś wacika. W tym czasie nie można oczywiście paznokci malować czy też nakładać na nie bezbarwnych nawet odżywek. Kilka tygodni takiej kuracji może sprawić, iż paznokcie powrócą do naturalnego stanu.
Oczywiście na rynku nie brakuje różnego rodzaju alternatyw dla olejku rycynowego. Bardzo popularne stają się zatem różnego rodzaju odżywki, których zadaniem jest natłuszczanie oraz nawilżanie płytki paznokcia. Występują one pod postacią płynną i również nakłada się je poprzez wcieranie. Są one zazwyczaj droższe niż olejek rycynowy, jednak jeśli posiadają dobre składy co warto przeanalizować przed zakupem, także mogą stać się godne naszej uwagi.

Dieta i suplementacja na wzmocnienie paznokci

Walka z osłabionymi paznokciami nie powinna przebiegać tylko i wyłącznie od zewnątrz, ale również i od wewnątrz. Istotne jest zatem stosowanie zdrowej diety, która będzie bogata w cynk, miedź, krzem, żelazo oraz wapń. Dziś jednak nie zawsze jest łatwo trzymać zdrową dietę, a już na pewno nie jest łatwo dostarczyć wszystkich niezbędnych składników. Dlatego popularna jest suplementacja. Między innymi suplementy diety na rynek wypuszcza marka Merz Spezial. Dostępne są one w formie drażetek mających pozytywny wpływ nie tylko na paznokcie, ale również na skórę i włosy. W składzie produktu można znaleźć wiele bardzo cennych składników, w tym także i witaminy. Ze względu na swój zbilansowany skład, już spożywanie jednej drażetki dziennie może sprawić, iż paznokcie po hybrydzie po pewnym czasie wrócą do formy. Oczywiście warto pamiętać o tym, by nawet przyjmowanie suplementów konsultować z lekarzem, w trosce o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *