Jak dbać o suchą skórę twarzy i ciała?

Sucha skóra twarzy i ciała to bardzo częsty problem, który dotyka osoby w różnym wieku. Suchość skóry w krytycznej fazie objawia się nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia, szorstkością, a nawet zaczerwienieniem i stanem zapalnym. Pojawić się również może łuszczenie skóry czy nawet jej świąd.

Jakie są przyczyny suchej skóry?

Bezpośrednią przyczyną nadmiernie suchej skóry jest, obniżona zdolność wiązania i zatrzymywania wody w warstwie naskórkowej oraz niedobór lipidów w warstwie rogowej. Taki stan skóry może wynikać z naszej genetyki, ale może być również skutkiem innych czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych. Często stan naszej skóry jest wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji – lub nawet jej braku. Sucha skóra powstaję również w wyniku przyjmowania leków czy w reakcji na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na poziom nawilżenia naszej skóry ogromny wpływ ma również dieta i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jak pielęgnować suchą skórę?

Przesuszona skóra łatwo ulega podrażnieniom, potrafi być nadwrażliwa na działanie kosmetyków, a nawet wody, dlatego też posiadając skórę suchą, należy przykuć szczególną uwagę do jej pielęgnacji. W momencie gdy doprowadziliśmy naszą skórę do nagannego stanu, musimy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj dobieranych do pielęgnacji kosmetyków, ponieważ niektóre składniki mogą tworzyć z naszą skórą reakcję drażniące.Dobierając kosmetyki do pielęgnacji skóry suchej, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na serię produktów z takim przeznaczeniem. Serum to skoncentrowana dawka substancji pielęgnacyjnych, która dzięki swoim właściwością, potrafi dogłębnie wnikać w skórę by ją odżywić i nawilżyć. Warto też skorzystać z porady dermatologa: https://salvemedica.pl/dermatologia

Jakie serum do skóry suchej?

Wartym polecenia serum do skóry suchej jest serum tonizujące z serii Eva Dermo, firmy Pollenaewa. Kosmetyk ten nadaję się do stosowania na co dzień, nawet pod makijaż, ponieważ wyróżnia je lekkość i szybkość wchłaniania. Posiada przede wszystkim właściwości nawilżające, nadaje skórze gładkość i sprężystość. W skład kosmetyku wchodzą naturalne substancję pielęgnacyjne, takie jak:

  • betaina, która ma za zadanie zmiękczyć naszą szorstką skórę,
  • ekstrakt z rokitnika, stanowiący źródło bioaktywnych składników i witamin.

Poza tym serum tonizujące z serii Eva Dermo, firmy Pollenaewa posiada właściwości tonizujące, które pozwalają przywrócić skórze odpowiednie pH i znormalizować stan skóry, który mógł zostać zaburzony stosowanymi wcześniej kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *