Trwała i skuteczna depilacja laserowa

Owłosienie pod pachami, w okolicach bikini czy też na nogach, odrasta bardzo szybko. Nawet codzienna depilacja w niektórych przypadkach nie sprawia, iż skóra jest gładka i miękka. Może natomiast doprowadzać do licznych podrażnień, zacięć naskórka czy też problemu wrastających włosków. Epilacja laserowa jest z tego względu zabiegiem rewolucyjnym, ponieważ gwarantuje trwały efekt, pozwalający cieszyć się przez lata idealnie gładką skórą.

W jaki sposób należy przygotować się do epilacji laserowej?

Podczas epilacji laserowej wiązka światła wnika bardzo głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa. To natomiast sprawia, że włoski ponownie nie odrastają. Oczywiście taki zabieg należy kilka razy powtórzyć w zależności od tego, jakie posiada się owłosienie. Po pierwszym zabiegu degradacji ulega jedynie pewna część włosów, zazwyczaj 20%. Po serii zabiegów przeprowadzonej w odpowiednich odstępach czasowych, przeważająca część włosów ulega zniszczeniu. Mimo to jednak co rok czy też co dwa zaleca się wykonanie zabiegu utrwalającego, który sprawia, że włoski po czasie nie zaczynają odrastać nawet w niewielkiej ilości.

Nim jednak będzie można przystąpić do takiego zabiegu, należy się do niego odpowiednio przygotować. Na pierwszy zabieg powinno się pozostawić fragment skóry nieogolony. To właśnie na jego podstawie osoba przeprowadzająca epilację stwierdza jaki jest kolor włosów, ich grubość oraz gęstość. Dzień przed zabiegiem należy jednak usunąć owłosienie z wybranej części ciała, zostawiając jedynie ten mały fragment.

Usunięcie owłosienia powinno być wykonane maszynką do golenia, a skóra nie powinna być wówczas kremowana czy też psikana jakimikolwiek perfumami. Podczas przeprowadzania zabiegu musi być ona czysta. Na miesiąc prze zabiegiem nie powinno się stosować również depilatorów czy pęset. Należy zrezygnować z opalania się oraz z przyjmowania leków i ziół światłouczulających.

Jakie są zalecenia po zabiegu epilacji?

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, a po jego przeprowadzeniu przestrzegać zaleceń. Po zabiegu skóra ulega lekkiemu podrażnieniu, dlatego już w gabinecie jest ona smarowana łagodzącymi preparatami. We własnym zakresie należy wówczas unikać gorących kąpieli, sauny, opalania oraz stosowania peelingów.
Zabieg epilacji laserowej można wykonać między innymi w gabinecie Select Beauty. Zabiegi są wykonywane na terenie Łodzi, przy wykorzystaniu bardzo nowoczesnego oraz skutecznego lasera nowej generacji. Każda partia ciała jest depilowana w szybki i bezbolesny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *