Jak wybrać dobrego dentystę?

Wybrać dobrego dentystę i gabinet stomatologiczny nie jest wcale tak łatwo. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiedni stosunek, relacja między pacjentem a lekarzem. Każda wizyta powinna zaczynać się od krótkiej rozmowy. W ten sposób pacjent może do dentysty nabrać zaufania. Ma to duże znaczenie, gdyż podczas zabiegu stomatologicznego zaburzana jest intymna przestrzeń pacjenta.

W czasie trwania zabiegu stomatolog powinien dbać o samopoczucie i wygodę pacjenta. Wszystko to musi się jednak odbywać w sposób w pełni profesjonalny. Warto zwrócić uwagę też na czystość i sterylność samego gabinetu. Pacjent siadający na fotelu dentystycznym nie powinien widzieć żadnych oznak poprzedniego pacjenta.  Sprzęt musi bowiem zostać zdezynfekowany, spluwaczka oczyszczona, a przyrządy poukładane. Czyste powinny być też rękawiczki oraz ubranie lekarza. Coraz częściej w gabinetach wykorzystywane są nowoczesne technologie dentystyczne. Dobrze jest się zorientować czy dentysta zna się na nich i potrafi je wykorzystywać w swojej pracy.

Poza tym każdy stomatolog ma obowiązek prowadzenia rzetelnej i dokładnej karty pacjenta. Dodatkowo na plus zawsze działa relaksująca i odprężająca muzyka, która sprzyja relaksowi i wyciszeniu się. W czasie wizyty pacjenta pod żadnym pozorem nie powinny się natomiast odbywać rozmowy prywatne między lekarzem, a jego asystentką itd.
Jednym z  godnych polecenia miejsc jest Przychodnia Dentystyczna Laserdent w Łodzi prowadzona przez lekarza medycyny i stomatologa Wojciecha Zawadzkiego. Przychodnia od wielu lat z powodzeniem zajmuje się m.in. chirurgią laserową wykonując np. zabieg plastyki wędzidełek języka czy warg. Cała procedura jest niemal bezbolesna i bezkrwawa. Zabiegi tego typu znacznie przyspieszają efekty pracy z logopedą. Poza tym przychodnia zajmuje się też implantami, a więc uzupełnianiem zębów w najpopularniejszy obecnie sposób. Ponadto w ofercie znajduje się też laserowe wybielanie zębów czy usuwania kamienia nazębnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *